Aşılarda kullanılan İnsan Cenin DNA’sının Kanser ve Otizmle İlişkisi Saptandı

Journal of Public Health and Epidemiology (Seattle – Halk Sağlığı ve Epidemiyoloji Dergisi)  Eylül 2014 sayısında yayınlanan yeni bir çalışma ile otistik bozukluk (AD) ile MMR, Varicella (suçiçeği) ve Hepatit-A aşıları arasında anlamlı bir ilişkinin varlığını ortaya koymaktadır.

ABD Hükümeti, İngiltere, Danimarka ve Batı Avustralya’dan istatistiksel analiz ve verileri kullanarak, İlaç Enstitüsü (SCPI) bilim adamları tarafından otistik bozukluk artışlarının insan cenin hücrelerinin aşı üretiminde kullanılması ve retroviral kirleticilerle orantılı olduğu bulundu.

Daha da endişe verici olan ise,
Stanford Üniversitesi’nden doktoralı ve mucit olarak 23 ABD patent sahibi erişkin kök hücre araştırmaları ve erişkin kalp kök hücrelerini keşfetmede ki rolüyle dünyaca ünlü, ayrıca 20 yılı aşkın süreyle Moleküler ve Hücresel Fizyoloji alanında çalışmış, SCPI görevlisi bilim adamlarının lideri Dr Theresa Deisher diyor ki
“Aşılarla kirlenmiş insan cenin hücrelerinin otistik bozukluk ile ilişkilisinin yanı sıra artan çocukluk lösemisi ve lenfomalar ile de ilgisi vardır.”
Bu çalışmanın, CDC’nin doğumdan 36 ay öncesine kadar aşılanan Afriko Amerikan erkek çocuklarda otizmde önemli bir artış yaşandığı kanıtını kasten sakladığı iddiası haberinin hemen ardından gelmesi biz aileler arasındaki endişeleri daha da artırmıştır.
(bakınız: http://www.examiner.com/article/whistleblower-reveals-cdc-cover-up-linking-mmr-vaccine-to-autism )
Aslında FDA, insan fetal hücreleri kullanılarak aşı üretme çalışmalarının tehlikesi nedeniyle bir aşı içinde 10 ng daha fazla insan DNA miktarı olmaması gerektiğini kurallarla belirlemiştir. www.fda.gov/ohrms/dockets/ac/05/slides/5-4188S1_4draft.ppt
Ancak, sözde “güvenli” seviyeden geçtik, ne yazık ki, Dr Deisher ve ekibi gerçekte, fetal DNA seviyelerinin doz başına 2000ng ile 142ng arasında değiştiğini keşfetmiş bulunmaktadır.
Dr Deisher ,
“HERV (insan endojen retrovirüs – sadece yeniden aktive edilebilir endojen retrovirüs) hakkında çok sayıda yayın vardır ve çocukluk lenfoması ile ilişkisi olduğunu da keşfettik. MMR II, suçiçeği aşıları ve aslında bütün aşılar bu retrovirüs ile kontamine olmuş insan cenini hücresi WI-38 kullanılarak çoğaltılmış veya imal edilmiştir. Anne-babalar ve hekimlerin de bunu bilmeye hakları vardır! ” demekte.
Kuşkusuz SCPI’nin bu keşifleri FDA yetkilileri tarafından derhal soruşturulmalıdır. Bizim sağlık bakanlığımız da sanırım her zamanki gibi uyumaya devam edecektir. Otizm teşhisinin erken yaşlara çekilebilmesi için gereken Aile Hekimlerinin eğitimi çalışmasına bile başlamamış bir bakanlıktan sanırım çok şey bekliyoruz. Uyusun da büyüsün ninni, tıpış tıpış sürünsün Türk bebeleri…
Dr Deisher’in çalışması Akademik Dergiler web sitesinde mevcuttur:
http://www.ms.academicjournals.org/article/article1409245960_Deisher%20et%20al.pdf
ya da kendi web sitesinde www.soundchoice.org/scpiJournalPubHealthEpidem092014.pdf

Benzer Konular

Benzer konu yok

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
error: İçerik Korumalıdır!