CDC’nin MMR (KKK) aşısının otizmde %340 artış riski taşıdığını halktan sakladığı iddiası !

CDC’de 10 yıldan fazla bir süre çalışmış bir üst düzey görevli gönderdiği bir mektupla; 2003 yılında sonuçlanan bir araştırmada MMR aşısının Afro-Amerikan erkeklerde otizm görülme riskini %340 oranında artırdığı sonucunun halktan gizlendiği iddiasında bulundu.

ABD’nin öncülüğünde ve ileri tıp teknolojisine sahip ülkelerdeki çok sayıda hekim yıllarca aşılardaki ağır metaller ve diğer toksik katkı maddelerinin, ya da MMR (kızamık-kızamıkcık-kabakulak) aşısı gibi canlı virüs içeren aşıların otizme yol açabilecek nedenlerden biri olabileceği iddiasını reddetmişlerdir.

Bu iddianın bilimsel bir dayanağının olmadığını, hatta bunun bir safsata olduğunu söyleyerek karşıtlarını suçlamışlar ve yüz milyarlarca dolar bütçesi olan aşı firmalarının örtülü ya da açık desteği ile yapılan bazı araştırmaları göstererek kendi haklılıklarını bilimsel olarak kanıtlamaya çalışmışlardır.

ABD’de neredeyse tüm sağlık politikalarını yönlendiren bir kuruluş olan Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) de bu konudaki yaygın olan görüşe uygun şekilde yıllarca aşıların bir rolü olabileceği fikrini reddetmiştir.

Konu ile ilgili takipçi ailelerin de bildiği gibi CDC, 2014 şubat ayında da aşılardaki timoresal maddesinin otizm gibi nörogelişimsel problemlere yol açtığını saklamakla senatoda itham edilmişti. Konu ile ilgili videoyu BURADAN izleyebilirsiniz.

Ancak CDC’de 10 yıldan fazla bir süre çalışmış bir üst düzey görevli, 2003 yılında sonuçlanan bir araştırmada MMR aşısının Afro-Amerikan erkeklerde otizm görülmesi riskini %340 oranında artışa yol açtığının belgelenmesine rağmen CDC’nin bu veriyi paylaşmak yerine araştırmacılara baskı yaparak sonuçların önceki yaygın görüş doğrultusunda değiştirilmesini sağlayarak bu riski halktan sakladığını açıkladı.

Skandal niteliğindeki bu açıklama CNN, CBS, Yahoo News gibi önemli medya kuruluşlarının yanı sıra otizm ile ilişkili yüzlerce web sitesinde ‘’CDC’nin sahtekarlığı, otizmde %340 artış riski halktan saklandı’’ başlığı ile yer aldı. Şu ana kadar CDC’den bu habere ilişkin bir açıklama yapılmamıştır.

Kaynak:
http://ireport.cnn.com/docs/DOC-1164794 (Yazımıza konu olan haberin linki)

Benzer Konular

Benzer konu yok

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
error: İçerik Korumalıdır!