Otizm İle İlişkili Kitaplar

Kitaplar

Listemizi artırmak için okuyucularımızın da katkılarını bekliyoruz. Unutmayalım ki bilgiler paylaştıkça çoğalır. Web sayfamızın iletişim bölümünden bize mesaj yazabilirsiniz

 

 

cozum varOtizme Çözüm Var
Yazarlar; Prof. Dr Ahmet Aydın, Uz.Dr. Cem Kınacı

Otizme biyomedikal yaklaşımı sade bir dille anlatıyor.

Amazondan SATIN AL

 

 

 

 

 


 

mozartMozart and the Whale
Mozart ve Balina  (Jerry Newport,Mary Newport,Johnnt Dodd)

Otizmli Bir Çiftin Aşk Hikayesi.

Amazondan SATIN AL

 

 

 

 

 

 


 

Nutrigenomik İle İyi Hissedin
Dr. Amy Yasko

Dr. Amy Yasko, biyokimya, moleküler biyoloji ve biyoteknoloji konularında kapsamlı uzmanlığa sahiptir. Onun genetik araştırmasının karmaşıklıklarını herkes için anlaşılabilir bir şekilde parçalayabiliyor.

Amazondan SATIN AL

 

 

 

 

 


 

humanOtizme farklı bir bakış
Barry M. Prizant, PhD tarafından

Bir çok terapist  davranışın gerçekleşmesinin altında yatan nedenlere odaklanmak yerine davranışa odaklanır. Bu kitap, profesyoneller de dahil olmak üzere otizmin dokunduğu herkes için gerekli diyebiliriz. Dünya, yelpazedeki insanlar için kaotik ve ezici bir yer. Dr. Prizant duruma ayrıntılı bir iç görü ve öneri veriyor.

Amazondan SATIN AL

 

 

 


a a71pvLwB9r6L

Otizm el rehberi
Lorna wing

Otizm El Rehberi, otistik bir çocuğu daha iyi anlamaya yardımcı olacak açık ve basit açıklamalar sunuyor. Otistik bir çocuk annesi olan Lorna Wing, otizmli çocukların dünyayı nasıl algıladıklarını, davranış bozukluklarının nedenlerini, değişime neden direndiklerini ve çeşitli sorunlarla başa çıkmanın pratik çözümlerini de öneriyor.

Amazondan SATIN AL

 

 

 

 


 

a

Otizm Spektrum Bozukluğu: Otizmi Komple Anlama Kılavuzu
Yazar; Chantal Sicile-Kira

Yazar otizmden etkilenen ailelere verdiği muazzam bilgi, kişisel deneyim ve tavsiyelerini paylaşmaktadır. Tanıdan yetişkinliğe kadar bilgi içermekte. Bu ödüllü kitap, spektrumda  çocuğu olan ebeveynler tarafından okunmalıdır. Bu revize edilmiş baskı son zamanlarda güncellendi.

Amazondan SATIN AL

 

 

 


 

10 şeyOtizmli Çocuklar İle İlgili Bilinmesi Gereken 10 Şey
Yazar; Ellen Notbohm

Bu ödüllü kitap, çocuklarımızı daha iyi anlamak için mükemmel ve pratik bilgiler sunuyor. Ebeveynler, otistik çocuklarını, anlamlı, kendi kendine yeten ve üretken bir yaşama yönlendirirken kritik bir rol oynamaktadırlar. Bu sebeple güzel bir kaynak olarak okunabilir.

Amazondan SATIN AL

 

 

 

 


a1

Gerçek Bir İnsan
Gunilla Gerland

Kendinizi hiç başka bir gezegenden gelmiş gibi hissettiniz mi? Aynı evde, aynı dünyada yaşayan insanların, sizin iki boyutlu gördüğünüz dünyayı üç boyutlu gördüklerini ve sizinkinden farklı bir dili konuştuklarını anlayıp ”onlar gibi”, ”gerçek bir insan” olmak için tüm benliğinizle çabalardınız mi? Bu tür bir yalnızlığın nasıl bir şey olabileceğini düşündünüz mü hiç? Gerçek Bir İnsan bu yalnızlığın öyküsü. Bu öyküyü, uzun ve yorucu bir tedavi sonucunda bir parça da olsa normal yaşama uyum sağlayan otizmli bir ”hasta”nın, Gunilla Gerland’ın ağzından yalın ve çarpıcı bir şekilde dinlerken, hasta ve sağlık olmakla normal ve olmak arasındaki ince çizginin ayırdına varıyoruz. Gunilla Gerland, Gerçek Bir İnsan’la, ilk kez, yaşayan ve bilen biri olarak, otizmin gizemli ve yabancı dünyasının kapılarını bizlere açıyor.

Amazondan SATIN AL

 

 


 

resimlerle düşünmekResimlerle Düşünmek (Temple Grandin)
Yazar;  Temple Grandin

Bu kitap, dünyayı tamamen somut ve görsel bir şekilde görmenin nasıl bir şey olduğunu bize anlatmayı amaçlıyor ve otizmin içeriden anlatımı. Yazar Otizmli ve profesörlük yapan bir otizmlinin gerçek yaşamından kesitler içeriyor.

Amazondan SATIN AL

 

 

 

 

 

 


 

a 41it0IzPjWL

 

Otizm hakkında bilmeniz gereken 41 Şey
Chantal Sicile-Kira

Otizm salgın boyutlara ulaşmış olsa da, birçok kişi tarafından anlaşılmıyor. Bu kitap, anlaşılması kolay ve yol izlemesi basit olan netlik sağlamaktadır. Eğitim açısından, biyomedikal müdahalelere kadar, bu kitap, otizm dünyasındaki tüm temel konuları işaret ediyor.

Amazondan SATIN AL

 

 

 


 

 

Benimle oynar mısın (Güzide Tekeş)

Otizmli bir çocuğun özenle yetiştirildiğinde neler yapabileceğini anlatıyor.


 

Biraz yer açar mısınız (Nevin Eracar, Vildan Onur) Ne olur beni özürlü görmeyin, Güneş kızıl bulutların arasında doğar. Onu izlemek harikadır, doyamazsınız ona. Alın beni aranıza, sessiz gözyaşlarınız, kalplerinizde sevgi gülleriniz olsun

 

 

 

 

Benzer Konular

Benzer konu yok

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
error: İçerik Korumalıdır!